OMTTK – eliminacje rejonowe

Kiedy:
16 Marzec 2019 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2019-03-16T00:00:00+01:00
2019-03-17T00:00:00+01:00
Kontakt:
Piotr Zgoda
661702673

OMTTK jest najbardziej prestiżową imprezą turystyczną, adresowaną do dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce, organizowaną przez PTTK nieprzerwanie od 1972 roku. W rywalizacji biorą udział trzyosobowe zespoły, będące reprezentacjami szkół, domów kultury, drużyn czy hufców harcerskich, oddziałów PTTK i innych podmiotów działających wśród młodzieży w trzech kategoriach wiekowych:

  • szkoły podstawowe (klasy I -VIII)
  • gimnazja (uczniowie klas III)
  • szkoły ponadgimnazjalne.

O. PTTK Łucznik, organizuje eliminacje rejonowe. Najlepsi będą nas reprezentować na finale wojewódzkim.

OMTTK PTTK to interdyscyplinarne pole zmagań młodzieży z całej Polski. Jego program zawiera elementy teoretyczne z zakresu: turystyki kwalifikowanej, krajoznawstwa i terenoznawstwa oraz konkurencje sprawnościowe.

Część teoretyczna, to test wiedzy obejmujący zagadnienia: krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Część praktyczna to:

1) turystyczny marsz na orientację,

2) turystyczne ABC, na które składają się:

  1. a) atrakcje turystyczne regionu i kraju
  2. b) mierzenie odległości i wysokości w terenie
  3. c) ?????????????
  4. d) rozpoznawanie piosenek turystycznych

3) samarytanka (znajomość zastosowania zawartości apteczki oraz zadania praktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy),

4) ocena zdobytych odznak turystycznych PTTK (indywidualnie: konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK).

 

SZCZEGÓŁY link